پرسش شماره 1

باسلام من حدود 2سال هست که ازدواج کردم وخودم 21ساله وشوهرم 35ساله. زندگی وروابط جنسی بسیار خوب ورضایت بخشی باهم داشتیم وهفته ای 2 یا چندین بار به نیاز های همديگه پاسخ میدادیم. من مريض ام اس ای هستم و شوهرم یک ساله خبرداره تصمیم به بارداری داشتیم متاسفانه ام آر آی ام فعلا خوب نبود و نشد و شوهرم چند مدت درگیر بود و حتی محبت هم نمیکرد و الان کاملا سرد شده. هر بار که بهش نزدیک میشم و منو از خودش میرونه میشکنم تو خودم و از درون نابود میشم. برخورد ش خوبه باهام ولی احساس میکنم بهم ترحم ميشه چون هیچ احساس جنسی بهم نداره و من حتی انقد شکستم تصمیم ام به طلاقه چیکار میتونم بکنم؟

پاسخ شماره 1

سلام بر شما
کاربر محترم در زندگی زناشویی بروز مشکلات جنسی گاه اجتناب ناپذیر است.
بنابراین خونسردی خودتان را حفظ کنید و مشکل را صرفا از دید  ام اس نبینید!  حتی اگر این مشکل هم نبود، عموما زمانی که زوجین به رابطه ی جنسی به عنوان ابزار نگاه می کنند(مثلا بچه دار شدن) دچار مشکلاتی می شوند. یکی از اشتباهات شما این است که مستقیما به سمت همسرتان می روید  روشهای غیرمستقیم را برگزینید و او را تشنه ی رابطه کنید. حتما نخواهید بلافاصله مثل سابق هفته ای دوبار رابطه داشته باشید.
اگر با شما صحبت شود، اشتباهات بسیاری استخراج می شود که لازمست تک به تک با رفتاری مناسب جایگزین شود. در شروع ازدواج مرد خودجوش کارهای بسیاری انجام میدهد و زن با اشتباهاتی که اصلا به آن آگاه نیست کم کم این چشمه جوشان را می خشکاند. این نکات بسیار زیاد است و از حوصله ی این نوشته خارج.
مطمئن باشید با تغییر رفتار و البته مهار ترستان، به نتایج بسیار خوبی خواهید رسید.

مریم غفار | مشاور و روانشناس بالینی